29 Temmuz 2011 Cuma

Sakıp Sabancı Müzesi ve Emirgan Korusu Gezisi

Geziyi Mavi Kalem Derneği’nden çocuklar ve gönüllülerin katılımıyla TOG desteği ile gerçekleştirdik. Gezi için 10.30’da yola düştük, müze ziyareti ve müzede atölyeye katılımın ardından, koruda piknik ve oyunlarla akşamı ettik.

Sakıp Sabancı Müzesi : “Karşıdan Karşıya”
Karşıdan Karşıya- MÖ 3.Bin’de Kiklad Adaları ve Batı Anadolu isimli sergide uygarlığın adımlarının atıldığı Anadolu ve hemen yakınında bulunan Kiklad takımadaları arasındaki ilişkileri gördük ve benzeşen, ancak bölgesel özelliklerini koruyan iki kültürün öyküsünü dinledik. Gezinin ardından müze görevlileri çocuklarla bir atölye gerçekleştirdi.
Emirgan Korusu
Müzeye yürüme mesafesinde bulunan koruda çocukların oyun oynamasına imkân veren parklarda oyunlar oynadık, koru içinde yapılan küçük pikniğin ardından dönüş yoluna geçtik.
Mavi Kalem Derneği ve Fener-Balat civarında yaşayan çocuklar ile Sulukule Gönüllüleri Derneği ve Sulukule-Karagümrük çocuklarının bir arada bir faaliyette bulunması, çocukları yaşadıkları ortamdan uzaklaştırabilecek etkinliklerin gerekliliğini bir kez daha göstermiş oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazdığınız yorum, çocukların okumasında bir sorun olmadığı kanaatine varılana kadar görünmeyecektir. Sabrınız için teşekkürler.